HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Dil kursu bul

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

İngilizce ve diğer dil eğitimlerinde en önemli hususlardan biri de ana dili faktörüdür. Bununla birlikte yabancı dil eğitiminize başladığınız yaş ve eğitimin kalitesi de bu süreci etkiler. Şurası bir gerçek ki, ilkokul çağı hatta öncesi dil eğitimi için en ideal dönemlerdir. Bunun temel nedeni çocukların yabancı dili, tıpkı ana dillerini gibi duyma ve konuşma becerileriyle öğrenmelidir. Bu, bir tür doğal öğrenme yoludur ve son derece etkilidir. Peki, yetişkinler için de aynı yöntem geçerli olabilir mi? Bu sorunun cevabı kesinlikle “Evet”tir. Ana dili ile öğrenmek, hangi yaşta olursanız olun önemlidir. Dil kursu bul ile ana dili İngilizce olan eğitmenler hakkında detaylı bilgilere ulaşmanız mümkündür.

 

 

Dil kursu bul ve öğren!

Yeni bir dil öğrenme aşamasında hepimiz sonsuz bir heves ve heyecana kapılırız. Birçoğumuz yarım kalan dil eğitimimizi tamamlamanın diğerleri ise meslek ve akademik hayatımızda son derece önemli olan yabancı dil bilgisini geliştirmenin heyecanını yaşar… Bu durumda, hangi yaşta ya da meslekte olursak olalım, yeni bir dili öğrenmek mesleğimize ve doğal olarak kariyerimize yoğun bir katkı sunacaktır. Fakat burada çok önemli bir detay vardır ki o da, hayalleri hayata geçirirken karşılaşacağımız gerçeklerdir. Bu gerçekleri tek bir tanım altında toplamak gerekirse, “Yabancı dil öğrenirken karşılaşacağımız zorluklar…” şeklinde bir cümle kurmak mümkündür. Bu zorlukların başında ise doğru eğitim kurumu ve eğitimcileri bulmak, ilk sırada gelmektedir. Bu da, dil kursu bul aramalarında ilk önceliğin kaliteli eğitim kurumu olduğu gerçeğini ortaya çıkartmaktadır.

Kaliteli bir dil kursu, ilk paragrafta da belirttiğimiz gibi ana dili öğretimini, eğitim kıstaslarının ilk önceliği olarak belirleyen kurumudur. Şunun altını çizmekte fayda var ki, yabancı bir dili ana dili İngilizce ya da diğer dillerde olan eğitmenlerle öğrenmek size büyük avantajlar sağlayacaktır. Uzun ve çaba gerektiren bir süreç olan yabancı dil eğitimini, ana dili İngilizce ya da diğer dillerde olan öğretmenlerle sürdürmek, gramer ve özellikle pratikler aşamasında da köklü bir eğitim almanızı destekleyecektir. Dil kursu bul aramalarınız “ana dili” ya da “Native” kelime aramalarının çok önemli olduğunu asla unutmayın! Yabancı dilin henüz başlangıç seviyesinde dahi olsanız, ilk derslerinize yabancı bir öğretmenle başlamak oldukça yararlı bir süreçtir. Ayrıca birebir kurs ya da diyaloglar, dinleme, anlama ve konuşma becerilerinizin gelişmesine destek olacaktır.

 

Birebir öğrenin

İngilizce ve diğer yabancı dillerin eğitiminde bir diğer önemli faktör de birebir kurslardır. Ana dili İngilizce ya da hedef dilinizdeki öğretmenler, birebir eğitim yöntemi ile derslerine öğrenci odaklı olarak devam ederek bireyin dil gelişimine yoğun katkı sağlamaktadır.  Birebir eğitim, dil bilgisi gelişimini sağladığı gibi ana dilindeki günlük konuşma biçim ve deyimleri de rahatça öğrenmenize ve uygulamanıza yardımcı olur. Bu nedenle dil kursu bul arama işlemlerinizi ana dilinin yanı sıra birebir eğitim olarak da yönlendirebilir, böylece kaliteli bir eğitim kurumunda hedefinize odaklı dersler alabilirsiniz.

 

Scroll to Top