HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Çocuklar İçin İngilizce Öğrenme Yaşı

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Çocuklar İçin İngilizce Öğrenme Yaşı

Artık günümüzde “ingilizce öğrenmenin yaşı” diye bir deyim kalmadı.Yani artık ingilizce varlığını küçükten büyüğe herkese kabul ettirmiş durumda.Bizlere de bunu kabul edip bu duruma ayak uydurmak düşmez mi?.. Haydi gelin ingilizcenin hedef kitlesinin büyüklüğüne birlikte bakalım..

İngilizcenin Küçük Yaşlardaki Bireye Ne Derece Katkısı Var ?

Hızla gelişen ve değişen dünyada artık kimse durduğu yerde saymıyor,herkes kendi kabuğundan sıyrılıp yeniliklere koşmak peşinde..Çünkü farkındalık yaratmak bireye max fayda sağlamaktadır. Bu da birilerinin bizleri farketmesini beklemekle tabi ki gerçekleşmez.Hatta imkansız gibi birşeydir. Bizler kendimiz için birşeyler yapmalı ve kendimizi çağa ayak uydurarak geliştirmemiz gerekmektedir.Bunu sağlamak tabiki her koşulda mevcuttur.Öğrenciykende veya mezun olup bir iş sahibi olduktan sonra hedefleri yükselterekte..Ama şöyle bir gerçek var ki küçük yaşta öğrenilen bilgi,bireyin kavram gücünün yüksek olmasıyla,algısının hızıyla onu hayatın her anında herkesden birkaç adım önde yürütecektir.

Çocuklar İçin İdeal Öğrenme Yaşı Kaçtır?

Uzmanların yaptığı araştırmalara göre “altı yaşına kadar insan beyni neredeyse gelişiminin büyük bir kısmını tamamlamaktadır.Çocuğun beyni,hayatının ilk altı yılında gerçekleri ve bilgileri alır,bunları hafızasında depolamaktadır.Böylece bireyin beyni,uygun bilgi sağlanarak geliştirilebilir.” diye kanıtlanmış bir bulgu bulunmaktadır.

Buna istinaden çocukların algılarının bu denli açık olduğu zamanı iyi değerlendirmeli ve ona göre bir eğitime yönlendirmeliyiz.

“Çocuklarda İdeal Öğrenme Yaşı 3 !”

Araştırmalar;çok dil konuşan insanların beyinlerinde,tek dil konuşan insanlardan daha fazla sinir hücresi kullanıldığını,bunun da doğal bir şekilde beyin faaliyetlerini artırdığını gösteriyor.Böylece çocuk ne kadar küçükse o dilin gramer ve telaffuzuna ana dili gibi hakim olması da o derece kolaylaşır.

Ve aynı zamanda çocukların küçük yaşlarda ikinci bir dili öğrenmesi,onun beynindeki duygusal bölge ve zekaya giden yolları da geliştirir.

Peki Bunu Nasıl Değerlendirmeliyiz ?

Çocukların algı yönünden avantajlarını erkenden harekete geçerek ve iyi bir yol izleyerek daha da faydalı bir hale getirebilirsiniz.Bunu da ingilizce dil kurslarını iyi gözlemleyerek,seçerek çocuğunuzu emin adımlarla ilerlemesini sağlayacaksınız.Çocukların küçük yaştaki aktif oluşlarıda ilgi dağınıklığına yol açmaktadır.Bunu ve vakit kaybını önlemek için en iyi yol birebir eğitim seçeneğidir.

SDM dil okulunda birey öğretmenleriyle tek kişilik sınıflarda,kendi okul yoğunluğundaki programına uygun ders saatleriyle,türk/yabancı hocalar eşliğinde,kendi öğrenme hızında,kelime dağarcığını geliştirmeye yönelik oyunlar, şarkılar ve müzik kullanılarak eğitim verilir. Buda çocuğun ihtiyaçlarını karşılayarak en iyi şekilde ingilizce öğrenmesine katkıda bulunmaktadır.

Scroll to Top