CILS Kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

İtalyancanızı ilerletmek ve yurtdışında eğitiminize devam etmek mi istiyorsunuz? Yurtdışında bir yüksek öğrenim kurumunda eğitiminize devam etmek için yapmanız gereken işlemlerden biri de CILS (Certificazione di Italiano come Lingua Straniera) sınavına girmektir. CILS kursu ise, bu sınava girmek isteyenler için özel olarak verilen bir eğitim programıdır.

 

Sınava CILS kursu ile hazırlanın

Yabancı dil eğitiminize İtalyanca ile devam ediyor ve dilinizi ilerleterek yurtdışına açılmayı mı planlıyorsunuz? İtalyanca ile dünyanın birçok noktasındaki uluslararası firmada kariyer yapabilir ya da bir yandan çalışırken diğer yandan eğitiminizi sürdürebilirsiniz. Bu durum, İtalyanca dil bilginizin de iyi bir şekilde gelişmesine büyük katkı sağlayacaktır. Yurtdışı deneyimi, okul ya da mesleki kariyeriniz açısından da son derece önemlidir. Bu tür eğitimlerin kişisel gelişime katkısı ise tartışılmaz.

 

Her yıl iki kez düzenlenen CILS sınavı ile, yurtdışı hayallerinizi gerçekleştirmek için büyük bir adım atabilirsiniz. İtalya Sienna Üniversitesi tarafından hazırlanan CILS sınavının amacı, katılımcılarının İtalya’da eğitim almalarına olanak tanımasıdır. İtalya Eğitim Bakanlığı tarafından kabul edilen sınav sonuçları, yeni bir kariyer için yurtdışı eğitim kapısını aralamaktadır. Bununla birlikte CILS kursu ile, CILS sınavına çok daha iyi hazırlanabilir ve yüksek bir başarı elde edebilirsiniz.

 

Yılda iki kez düzenelenen CILS sınavı 4 aşamadan oluşmaktadır. İtalyanca dil bilgisi yeteneklerinizi ölçen sınavda,

-CILS Uno: Üç saatlik bir sınavdır. Temel İtalyanca yetenekler ölçülmektedir.
-CILS Due: Dört saatlik bir sınavdır. Orta düzeyde İtalyanca yetenekler ölçülmektedir.
-CILS Tre: Beş saatlik bir sınavdır. İleri düzeyde İtalyanca bilgisi ölçülmektedir.
-CILS Quattro: Sınavın en ileri derecesidir. Beş buçuk saat sürmektedir.

 

CILS Kursu, bu aşamaları en iyi şekilde başarmanız için programlanmış bir kurstur. Sınava odaklı olarak hazırlanan eğitim programınız, İtalyanca dil bilgisi ve diğer yeteneklerinizin gelişmesine de katkıda bulunur. Ana dili İtalyanca olan öğretmenler tarafından birebir eğitim sistemi ile hazırlanan program,
İtalyanca dil bilgisi, kelime bilgisi, okuduğunu anlama, dinleme ve konuşma becerilerinizin gelişmesine yoğun bir şekilde yardımcı olur.

 

CILS kursu hakkında eğitim danışmanlarımız ile görüşebilir, alanında uzman eğitmenlerimizle size uygun program kapsamında derslerinize başlayabilirsiniz.

 

 

}
Scroll to Top
HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI