HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Birkaç Adımda Yabancı Dili Nasıl Öğrenirim?

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Birkaç Adımda Yabancı Dili Nasıl Öğrenirim?

Ters cümle yapıları,değişik grammerler,ilginç telaffuzlar..

Herşey yabancı dili sevmekle başlar.Bunu eğlenceli hale çevirerekte hem ingilizce öğrenmeye başlayarak o öğrenme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.Bu da aynı zamanda sizlere büyük bir artı kazandıracaktır.Çünkü yeni bir dil öğrenerek kendinizi daha iyi ifade edebilirsiniz.

Tabi ki bu süreç herkes için eğlenceli olucak demek değildir.Özellikle de yabancı dili,o dilin konuşulduğu,kullanıldığı ülkede öğrenme şansımız yoksa.. maddi olanakların yetersizliği,zamanın çalışanlar için kısıtlı oluşu,genel stres falan derken yabancı dili öğrenenler için faydalı olacak birkaç adım mevcuttur.

Ders Olarak Yabancı Dilin Kullanılması

Artık çocuklar yabancı dilleri anaokulu seviyelerinden almaya başlıyorlar.bu kadar erken yaşta ingilizce ve diğer yabancı dilleri almaları,bu farklı dilleri hem en güzel şekilde hemde yüksek seviyede ilgi göstererek öğrenmeleri,onlara yüksek derece verim sağlıyor.

Fakat yabancı dil eğitimi eski zamanlara nazaran şuan dahada farklı.Çoğumuz,çevremizdeki yaşıtlarımız;yabancı dili ortaokulda öğrenmeye başladı.10-15 yaş aralıklarında tanıdığımız yabancı dili tam anlamıyla öğrenmek için bile bazen geç bir yaş.İngilizce ders çalışma kalıplarını hepders,ödev,sınav,sınıf geçme zorunlulukları içinde öğrenmeye çalıştırk.Ve hep öylede devam etti.bu sorumluluk ve mecburiyetlilik durumu bizim için sadece geçmemiz gereken bir ders olarak kaldı.bu durumda bizleri hep ilerlememize engel oldu.

Sözlüğün Yanlış Kullanılması

Doğru bilinen yanlışlardan biriside sözlüğün yanlış metodla kullanılmasıdır. Ezber konusunun en çok kullanıldığı fakat hataların çoklukla yapıldığı bir seçenektir sözlük.Yabancı dili öğrenmek onu sadece ezberlemek değil;onu anlamak,söylemeye çalışmak,idrak etmektir. Bir cümle kurarken söylemek istediğiniz bir sözcüğün o dildeki karşılığını merak edip sözlükten öğrenmek,o sözcüğü işte tam o zaman gerçek anlamıyla anlamanıza ve idrak etmenize yarar. Bir şeyler okurken ya da başkasının söylediklerini dinlerken cümlenin büyük bir kısmını anlayıp tek bir sözcüğü anlamadığınızda yine merakla ve ilgiyle açıp o sözcüğün anlamına bakarsınız. Öğrendiğinizde ise hem cümleyi tam olarak anlar hem de o sözcüğü ve nasıl kullanıldığını keşfeder,farkına varırsanız. Bu şekilde öğrendiğiniz sözcükleride uzun sürede unutmazsınız.

Yabancı Dili Konuşmak İçin Saçma Cümleler Kurun!

Kendiniz için,telafuzunuzun ilerlemesi için herzaman diliminde herşey için küçük ama saçma cümleler düşünün ve onları bile çevirmeye çalışın. Belirli korku ve endişeleri attıktan sonra böyle bir strateji uygulamanız daha da mümkün olacaktır.Öğrendiğiniz dilin konuşulduğu ülkelerin birinde yaşıyor olsaydınız hergün kendinizi,ihtiyaçlarınızı o dilde anlatmanız gerekecekti.tabi ki Türkiye de buna çok az ihtiyaç duyabilirsiniz. Tabi ki ingilizce ders kitaplarınında eşliğinde hedefinize biraz daha hızlı olaşabilirsiniz. Eğer bunu belli bir düzen haline getirirseniz belli zaman aralıklarında ihtiyaçlarınızı karşılarmışcasına yardımcı kaynaklar eşliğinde cümleler kurmaya başlarsanız sizlere çok büyük faydası olacaktır. Hem böylece neyin nasıl anlatıldığı,imla kuralları ve sözcük bilgisi gibi eksikliklerinizi görmeye başlayacaksınız.

Scroll to Top