ARAPÇA DİLİ ÖĞRENME SÜRECİ

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

ARAPÇA DİLİ ÖĞRENME SÜRECİ

Türkiye’de İlahiyat Fakülteleri üniversiteleri, Fen Edebiyat Fakülteleri ile Arapça Öğretmenliği Bölümleri’nin yanısıra, Türk Dili ve Edebiyatı ile Tarih Bölümleri’nde Arapça yabancı dil dersi olarak verilmesi, İslami kaynaklarının araştırması, ticari ilişkiler nedeniyle, iş hayatında Arapça gerekliliği Arapçayı öğrenilmesi zorunlu diller arasına yer almıştır.

Arapça kursu eğitiminde, Arapçanın hızlı, kolay ve anlaşılır şekilde öğrenilmesini sağlayan Arapça eğitici videolar kullanılarak, Arapça sık kullanılan kelimeler, günlük konuşmalarda kullanılan yapılar uygulamalar ve pratik yapma imkânıyla bir bütün olarak sunulmaktadır. Arapça eğitici videolar sayesinde öğrenciler kendilerini rahat bir şekilde ifade edebilmekte ve herhangi bir Arap ülkesinde kişileri anlayabilecek, kendilerini ifade edebilecek seviyede doğru telaffuzlarla, dili kullanabilme seviyesinde bir Arapça dil edinimi sağlamaktadır. Zamandan tasarruf sağlayarak öğrencinin istediği kadar tekrar yapmasını sağlayan eğitici videolar, kelime hazinesini zenginleştirmektedir.

Arapça kursu eğitimi süresince grameri pekiştirilirken, yazılı ve sözlü olarak etkin dil kullanım çalışmaları yapılmakta ve iletişim ağırlıklı programlarla konuşma becerisi geliştirilmektedir. Arapça kursunun bütün aşamaları özellikle dört beceriyi etkin bir şekilde kazandırmaya yönelik olup, dersler dinlemeyle konuşma ve okumayla yazma şeklinde yapılarak dil entegrasyonu içerisinde verilmektedir. Ayrıca Arapça YDS ve diğer seviye belirleme sınavlarına girecek olan öğrencilere www.sdm.com.tr  olarak, sınav stratejileri ve yöntemlerine uygun çalışmalar sınav uzmanları tarafından verilen derslerle, başarılı sonuçlar elde edilerek sağlanmaktadır.

Scroll to Top
Scroll to Top