HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Ankara İngilizce özel ders

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Yeni amaç ve hedeflere ulaşmak, meslek ve akademik kariyerlerimizde başarılı olmak ve kültürel bilgi birikimimizi artırmak için birçok eğitim biçiminden ve kurumlardan yararlanabiliriz. İlkokul çağından bu yana eğitim, sosyal ve profesyonel hayatımızın merkezinde yer alır. Bunun temel nedeni başarılı bir kariyer için ihtiyacımız olan temel bilgileri edinmemizdir. Çünkü bilgi güçtür. İngilizce eğitimi bu gücün çok daha etkin bir şekilde kullanılmasını sağlar. Ankara İngilizce özel ders, yeni bir dili en iyi şekilde öğrenmenizi sağlamanın yanı sıra kültürel anlamda gelişmenize de katkı sağlayacaktır.

 

İngilizce öğrenme biçimleri

Yeni bir dili öğrenirken en fazla ihtiyaç duyduğumuz şey, iyi bir eğitim kurumu ve düzenli bir çalışma programıdır. İngilizce öğrenmeye ya da İngilizce bilgilerimizi ilerletmeye karar verdiğimiz andan itibaren bizi iki uzun yol beklemektir. Birincisi doğru eğitim kurumunu bulmak için harcayacağımız zaman, ikincisi ise doğru İngilizce öğrenme biçimlerini belirlemektir. Bunların her ikisi de kişiye göre değişir. Bu nedenle en iyi sonuçlara ulaşmak için kendi hedef ve amaçlarımızı doğru belirlemeliyiz. Bu hedef ve amaçlar, öğrenme biçimlerimizi de belirleyecektir. Ankara İngilizce özel ders, seviyenize uygun olarak belirlenen ders programınız ile temel eğitiminize başlar. Bununla birlikte öğretmeninizle kuracağınız direkt diyalog, meslek ya da akademik kariyerinizdeki hedeflere odaklanmanıza yardımcı olacaktır. İngilizce eğitiminde en sık karşılaşılan problemlerden biri de konuşma pratiklerinin yetersizliğidir. Oysa bir dili öğrenmek için, o dile maruz kalmak ve olabildiğince sık konuşmak, pratik yapmak gerekir. Bu nedenle seçtiğiniz eğitim kurumunun size bu olanağı sunması çok önemlidir. Ankara İngilizce özel ders, birebir İngilizce eğitimi ile konuşma pratiğini en iyi şekilde uygulayacağınız bir öğrenme biçimi ve programıdır. Unutmayın ki, derste öğrendiğiniz gramer bilgilerini mutlaka pratikte uygulamalısınız. Böylece bilgileriniz çok daha iyi bir şekilde yerleşecek ve seviyeniz giderek yükselecektir.

 

Yeni kültürlerle tanışın

Ankara İngilizce özel ders sizi sadece yeni bir dille tanıştırmayacak aynı zamanda içinde birçok sanat dalını barındıran büyük bir kültürle de tanışmanızı sağlayacaktır. Yabancı dil öğrenmenin en önemli katkılarından biri de yeni kültür ve insanlarla tanışmaktır. Böylece dil bilginizi geliştirebilir, konuşma pratiklerinizi artırabilir, edebiyat, şiir, tarih, arkeoloji ya da ilgi duyduğunuz bilim dalları hakkında birçok makale okuyabilir veya yurt dışında harika bir yaz okuluna katılabilirsiniz. Sanat dalları ya da bilim, sadece akademik hayatınız değil, sosyal ve kültürel alanlar için de önem arz eder. Örneğin Amerikalı bir yerli olan ödüllü şair Joy Harjo ile tanışabilir ve harika şiirlerini İngilizce olarak okuyabilirsiniz. Muscogee Creek Nation’un üyesi olan Harjo, 68 yaşında ve Tulsa, Oklahoma’da yaşıyor.  “The Woman Who Fell From the Sky” ve  “In Mad Love and War” isimli kitaplarıyla tanınan Harjo, kuvvetli ve içsel duygularla yazan bir kaleme sahip… Şiirleri, doğal ve ruhsal dünyadan öğeler içeriyor. Geçtiğimiz günlerde “An American Sunrise” isimli kitabı yayımlanan şairi ve elbette diğerlerini İngilizce olarak okumak, öğrendiğiniz dile yoğun katkılar sunacaktır.

 

Ankara İngilizce özel ders, yeni bilgiler edinmeniz için ideal bir öğrenme ortamı ve programıyla, sizi meslek ve akademik hayatınızda üst basamaklara taşıyacaktır.

 

 

Scroll to Top