HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Almanca Yaz Okulu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Almanca Türkiye’deki tüm dil okulları için uzun yıllardır en önemli ya da en önemli ikinci dil olarak değer görür. Türkiye’deki bu önemden bahsederken belirtilmesi gereken en kritik noktalardan biri Almancanın Avrupa’da en çok konuşulan dil olmasıdır. Almanca yüz milyondan fazla kişinin anadilidir. Bu dilin dünya genelindeki önemi giderek artarken, Türkiye’de binlerce kişi her yıl bu dilin öğrenimi ve pratiği için çeşitli yollar dener. Burada devreye giren dönemsel eğitim olanağı içeren Almanca yaz okulları, özellikle dil öğrenimini yoğun bir şekilde ve belirli kısıtlı bir zaman içerisinde öğrenmek isteyenler için ideal bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu makalede sizlere, Almanca yaz okullarını tanıttık, Almanca yaz okullarının avantajlarından bahsettik, Almanca eğitimde öne çıkan programlar nasıl düzenlenmelidir, bu eğitimlere katılım koşulları ve maliyetleri gibi konularda sizlere detaylı bir şekilde bilgi vermeye çalışacağız.

1. Almanca Yaz Okulları Tanıtımı

Almanca yaz okulları, talep eden öğrenciler için yaz dönemi boyunca yoğun bir eğitim programı ile dil eğitimi ve ülkenin kültürel tanıtımını içeren, oldukça faydalı ve hızlı sonuç veren bir eğitim sistemidir. Almanca yaz okulu programları, dilin hızlı öğrenimi açısından   kişinin gelişiminin yakından gözlemlenebileceği, konuşmaya odaklanan ve sık yapılan pratikler sayesinde dilin konuşma yeteneğini hızlı geliştirmesi sebebiyle de motivasyonu yüksek geri dönüşü oldukça olumlu programlardır.

2. Türkiye’de Almanca Yaz Okulu Eğitimi Almanın Avantajları

Yoğun Almanca Dil Kursu: SDM Dil okulu Almanca yaz okulları, öğrencilere ihtiyaçlarına yönelik dil eğitimi programları sunar. Okulumuzda öğrenciyi talep ettiği süre içerinde ihtiyacı olan seviyeye ve  ihtiyacı olan yeteneğe hızlıca getirmeye çalışıyoruz.

Almanya Eğitim Olanakları: Almanya’daki eğitim standartları ve kalitesi çok uzun yıllardır dünya sıralamasında tartışmasız en yüksek seviyededir. Dünya’nın en popüler eğitim destinasyonu olarak baktığımızda yıllardır ilk 5 de Almanya’yı görmek mümkün. Eğitim sırasında öğrencileri sosyal ve kültürel anlamda oldukça besleyen bu ülke aynı zamanda üniversite mezunu olan öğrencilerine bir çok olanak da sunuyor. Bu sebeple Almanca Yaz okulları, dönem içi dersler ile uğraşmak istemeyen ve tüm odağını Almanca öğrenmeye toplamak isteyen öğrenciler için Almanca Yaz  Okulu stratejik  bir karar. Almanca Yaz okulu eğitimleri, yurt dışında hayalleri olan tüm öğrenciler için çok önemli bir fırsat sunuyor.

Almanya’da Çalışma:

Tüm Dünya için uzun yıllardır küresel Pazar lideri Almanya. Bazı ekonomistler için Avrupa’nın Silikon Vadisi Almanya’dır gibi yorumlar, ekonomistler tarafından yıllardır yapılıyor. Türkiye’nin geçtiğimiz 70 yıl için ticari açıdan en kuvvetli partneri olan bu ülke ile gerçekleştirilecek kurumsal ya da turizm iş olanakları, şirketlerin çalışanları için oldukça kuvvetli ve güven veren bir kariyer anlamına geliyor. Yaz okulu ile Almanca eğitimini hızlı ve etkili alan bir kurumsal şirket çalışanı, Adidas , Siemens, Volkswagen ve Lufthansa gibi global şirketlerin hem Türkiye temsilciliklerinde hem de Almanya genel merkezlerinde iş olanakları bulabiliyor.

Almancanın Dünya’ya Kültürel ve Sanatsal Etkisi:  Dil  eğitiminin yanında kültürel ve tarihi zenginliği de Almanca öğrenmeyi ideal bir haline getirir. Dil alfabetik yapısı, dilin sesleri, dilin bilimsel değeri ve dilin edebi değeri konularında da Almanca öğrenmek kişiye çeşitli bir dünya görüşü kazandırıyor. Almanca öğrenmek Rusça ya da Çince gibi yeni bir alfabe öğrenme zorunluluğu gerektirmiyor. Türkçedeki alfabeye birkaç yeni ses eklemek dili konuşabilmek için yeterli. Almanca yaz okuluna gelen öğrencilerden duyduğumuz en büyük rahatlık ise, dilde kelimeler çoğunlukla aynı Türkçedeki gibi yazıldığı gibi okunuyor. Gırtlak ve geniz yapısı Türkçe konuşan tüm bireyler için alışması oldukça kolay. Tüm bunlara ek olarak bilim dünyasına adım atmak isteyen öğrenciler için Almanca dünya üzerinden en yaygın kullanılan bilimsel diller arasında. Alman bilim insanlarını Dünya tarihi boyunca tüm bilim dünyasını etkiledi ve değiştirdi. Bu sebeple Almanca dilinin uluslararası değeri, tüm bilimsel kitaplarda bolca geçen Almanca kelimelerle de kanıtlanıyor. Bilimsel sözlükler yoğunlukla Almanca kelimeleri barındırıyor. Rönesans döneminde sanatın yayılmasını sağlayan en öncelikli dillerden biri yine Almanca olmuştur. Almanca dil kursunda kısa bir dönem geçiren tüm öğrencilerin, en alt seviyede bile okumalarını geliştirebileceği bir çok Almanca hikaye bulunuyor. Tüm edebi, sanatsal ve bilimsel metinleri bu kadar köklü bir tarih ile birleştirerek orijinal dilinden okuyabilmek öğrencinin tüm çabası ve emeğine değen müthiş bir keyif.

Almanca Yaz Okulu’nda Uluslararası Ortam: Yaz döneminde İstanbul Dünya’nın her yerinden yüz binlerce turist tarafında akına uğrar. Hem turistler hem de Almanca öğrenmek isteyen her milletten tüm öğrenciler için yaz dönemi, kurumsal aktivitelerin de azaldığı bir dönem olarak çok büyük avantaja sahiptir.  SDM dil okulu yıllardır uluslararası öğrenciler ile birlikte bir eğitim profili sunar ve bu sayede tüm öğrencilerin dil pratiği yapma şansı oldukça artar. Öğrenciler yaz okullarında, güzel havanın verdiği motivasyon  ve dil okulunun sağladığı sosyal ortam sayesinde, Dünya’nın en önemli dillerinden biri olan Almancayı keyifle öğrenirler.

4. Almanca Yaz Okullarına Katılım Koşulları

Almanca yaz okullarına katılmak için öncelikli davranmak çok önemli. Almanca Yaz okulu kontenjanları kurumsal sektörlerdeki duraksamalar ve okulların tatil olması gibi sebeplerden çok hızlı dolabilir. Öğrenciler profil ve isteklerine göre sınıflara ayrılırlar. Öncelikli talebin belirlenmesi önemli bir adımdır. Bir diğer adım ise kişinin Almanca Yaz Okuluna katılırken seviyesinin doğru belirlenip doğru sınıfa yerleştirilmesidir. Başvuru süreci telefondan eğitim danışman kadromuzla gerçekleştirilebilir. Okulumuza online başvuru yapmak da mümkündür. Almanca Yaz Okulunuza 2 hafta gibi bir sürede derslere başlamak mümkündür.

Katılmayı düşündüğünüz dil okulunun Google üzerindeki puanlama ve yorumları karşılaştırma yapabilmek adına iyi bir yöntem olabilir. Genellikle dil eğitimi kalitesi, öğretmenlerin niteliği ile doğru orantılıdır.

Daha fazlası için,

Aklınızda daha fazla soru olduğunu biliyoruz  Birebir eğitim sistemiyle, her şeyin size özel hazırlanacağı hızlandırılmış Almanca kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, bizlerle iletişime geçin, sorularınızı yanıtlayalım!

https://sdm.com.tr/almanca-kursu/ adresinden detaylı bilgi alabilir,

https://sdm.com.tr/almanca-seviye-tespit-sinavi/  adresinden Almanca seviyenizi hızlıca öğrenebilirsiniz!

SDM Dil Okulu sosyal medya hesaplarından bizi takip edin!

Instagram – @sdmdilokulu
Youtube – @sdmdilokulu

Scroll to Top