Almanca A2

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

İletişim çağının gereklerinden biri de yabancı dil bilgisidir. Avrupa çok dillilik politikası, ilköğretim çağından itibaren en az iki dil öğrenilmesini hedeflemektedir. Bununla birlikte yabancı dil eğitimi mesleki ya da akademik gelişim için de büyük bir önem taşımaktadır. Bu da yabancı dil öğreniminin artık amaçtan çok araca dönüşmesi anlamına gelmektedir.

 

Yabancı dil, meslek ve sosyal çevremizde ihtiyacımız olan temel iletişim aracıdır. Eğer tercihinizi Almanca eğitiminden yana kullanıyorsanız -ki dünyanın en çok konuşulan dillerinden biridir- ilk adımlarınızdan biri Almanca A2 kursu olacaktır. Bu noktada bir diğer husus da, mesleki ya da akademik olarak ihtiyacınız olan bilgi düzeyidir. Almanca A2 kursu ile temel dil bilgisi seviyenizi yükseltebilir ve bir sonraki adım için gerekli donanımları edinebilirsiniz.

 

Almanca A2, “Diller İçin Avrupa Ortak Başvuru Çerçevesi”nde belirtilen dile ilişkin yeterlilik düzeyleri temel (A1-A2), bağımsız (B1-B2) ve yetkin (C1-C2) alınarak hazırlanan bir programdır. Almanca A2 seviyesi aynı zamanda yetişkin bireyler için de eğitim olanağı sunmaktadır.

 

Temel dil kullanıcısı

 

Almanca A2 (A1+A2), Diller için Avrupa Ortak Başvurusu çerçevesinde, temel dil kullanıcısı olarak tanımlanmaktadır. Bu da A2 seviyesinde ders alan öğrencilerin, Almanca dilini kullanarak temel gereksinimlerini ifade edebilmeleri anlamına gelmektedir. Almanca A2 kursunda alacağınız eğitim ile bu dili kullanarak,

 

-Kendiniz ve aileniz hakkında bilgi verebilir,

-Alışveriş yapabilir,

-Şehir içi ve şehir dışında gezebilir,

-Sıkça karşılaşılan sorulara cevap verebilir,

-Bazı ifade ve deyimleri anlayabilir,

-Gündelik konular hakkında basit diyaloglar kurabilir,

-Birtakım ihtiyaç ya da duygularınızı dile getirebilir,

-Gelecekteki planlarınızdan söz edebilir

Ya da yol tarifleri gibi soruları sorabilirsiniz.

 

 

Almanca A2 kursu öğrencileri, düzeylerine uygun olarak belirlenen ders kitabı, On-line materyaller ile ana dili Almanca olan öğretmenlerden eğitim almaktadır.

 

Almanca A2 seviyesi hakkında bilgi almak için eğitim danışmanları ile iletişime geçebilir, size uygun programlarla en kısa sürede eğitiminize başlayabilirsiniz.

 

 

Scroll to Top
Scroll to Top