2020 Yunanca Kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

Yunanca öğrenmek için birçok nedeniniz var. Yunanistan’ın komşumuz olması bir neden olabilir mi? Belki! Fakat asıl önemli neden Yunanistan’ın ülkemizin çok yakınında ve onlarca ortak noktamızın olduğu bir turizm alanı olması… Tabii eğer turizm sektörü sizin için uygun bir meslek ise… Yunanca ya da bir başka dili öğrenmek tamamen sizin amaç ve hedefleriniz doğrultusunda gelişen bir eylem ya da eğitimdir. Turizm ile ilgilenebileceğiniz gibi kökleri dünyanın en eski dillerine uzanan Yunancayı, arkeolojik ya da sanat ve benzeri dallar için de öğrenmeye karar verebilirsiniz. Şurası bir gerçek ki, Yunanca ile sadece çok yakınımızdaki insanlarla değil, dünyanın birçok yerinde yaşayanlarla da iletişim kurabilir, meslek ya da akademik kariyeriniz için çeşitli çalışmalar yapabilirsiniz. Fakat hayalini kurduğunuz meslek ne olursa olsun Yunanca öğrenmek için iyi bir başlangıç yapmaya ihtiyacınız var. 2020 Yunanca kursu bu başlangıç için oldukça iyi bir adım…

 

Eski ve yeni bir dil

Eğer Yunanca öğrenmeye karar verdiyseniz, eski ama aynı zamanda günümüzde kullanılan bir dili öğreneceksiniz demektir. Elbette diğer dillerin de çağlar öncesinden gelen kökleri vardır. Ancak Yunanca, bulunduğu coğrafya itibariyle birçok kültürü içinde barındıran topraklarda doğmuş, gelişmiş ve kök salmış bir dildir. Bu değerli özellik Yunancayı başlı başına bir inceleme konusu yapmaktadır ki, eğitim süreniz boyunca bu kültürel açılımlar da eğitiminize katkı sağlayacaktır. Yunancanın başlangıcı -birçok yıllar içerisinde- alfabesinin yaygınlaşması, son hali ise pek çok klasik lehçenin yok olarak, yeni bir ortak lehçenin ortaya çıkmasıyla belirlenmiştir.

 

Bir dilin başlangıcında büyük bir öneme sahip olan alfabe, öğrenme aşamasında da aynı değere sahiptir. Yunancayı iyi bir şekilde konuşmak için şüphesiz alfabeyi çok iyi bilmeniz gerekir. Bununla birlikte harfleri tanımanın yanı sıra telaffuzları öğrenmek de ayrıca zordur. 2020 Yunanca kursu, yeni başlayanlar için bu tür ilk adımların atılmasını kolaylaştırır ya da çabuklaştırır. Ana dili Yunanca olan öğretmenlerle sürdürülen dersler, bu özel dilin farklı telaffuz ve kullanım özelliklerini çok daha iyi kavramanıza yardımcı olur. Böylece yeni bir dil öğrenmenin temel koşullarından biri olan alfabeyi en iyi şekilde öğrenmeniz sağlanır.

 

Eğer biraz daha kökenine inecek olursak, modern Yunancanın antik Yunancadan oldukça farklı olduğunu söyleyebiliriz. 2020 Yunanca kursu, modern Yunanca dilini birebir eğitim sistemi ile anlatarak,  öğrenci-öğretmen diyaloğunu ön plana çıkarmaktadır. Şurası bir gerçek ki, Yunancanın dünya medeniyetlerine çok büyük katkısı olmuştur. Bu da dili geçmişten günümüze önemli kılan bir diğer özelliğidir. Bu durumun günümüze yansıyan ayrıcalığı ise, Yunanca öğrencileri için binlerce ilgi çekici eserin yayımlanmış bulunmasıdır. 2020 Yunanca kursu dersleriniz boyunca, bu tür eserleri basit fakat öğretici bir dilde okuyabilir, öğretmeninizle birlikte konuşma, anlama, dinleme ve yazma pratikleri yapabilirsiniz. Yeni bir dili öğrenmenin dört temel becerisi oldukça önemlidir. Kurs eğitiminiz boyunca seviyeniz ilerledikçe birebir diyaloglarla okuma-dinleme-anlama yetenekleriniz de gelişmeye başlayacaktır.

 

Başta Yunanistan olmak üzere, Avustralya, Almanya ve ABD’de yaşayan milyonlarca kişinin ana dili Yunancadır. Dilin yaygınlığı, kullanım alanını da genişletmekte ve mesleki açıdan tercih edilir bir dil haline getirmektedir. Siz de Yunanca öğrenerek, geçmişin izinde günümüz dünyasında mesleki ya da akademik kariyerinizi geliştirebilir ve birçok alanda dilinizi kullanabilirsiniz.

 

Ana dili Yunanca olan eğitmenlerimizden ders almak ve 2020 Yunanca kursu ile iyi bir başlangıç yapmak için eğitim danışmanlarımıza dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Scroll to Top
Scroll to Top