HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

THY Kabin Memuru İngilizce Mülakatı Sırasında Çıkabilecek Örnek Sorular

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

THY kabin memurluğu, kariyer açısından çok kuvvetli ama İngilizce açısından rekabetin çok yoğun olduğu bir pozisyon. Tüm adaylar için gerçekleştirilen İngilizce sınavı, ileri düzey bilgi birikimi gerektiriyor ve hazırlık süreci de pek kolay sayılmaz. Bunun başlıca sebepleri  havacılık sektöründe, sektörel dil bilgisinin önemi. Sadece etkileyici iletişim becerileri ve jargona hakimiyet yeterli olmayabiliyor. Kişiler stratejik açıdan bu programlara hakim kurslardan THY Kabin Memurluğu Sınavına Hazırlık Kursu programları alıyor ve aldıkları özel dersler ile çok hızlı bu sınavın stratejileri üzerine odaklanıyorlar.

THY Kabin Memurluğu İngilizce Mülakat Aşaması                                                         

THY’nin adayları için uyguladığı sınavların ikinci ayağı ise online ya da yüz yüze olacak şekilde gerçekleşen mülakat aşamasıdır. Bu mülakatta adaylar tek tek sınava tabi tutulur. Sınav tamamen İngilizce gerçekleştirilir ve kendinizi çok iyi bir İngilizce ile ifade etmeniz beklenir. Tabi havacılığa olan ilginizden bahsetmek size önemli bir puan kazandıracaktır. SDM dil okulu olarak THY Kabin Memurluğu İngilizce Mülakat Aşamasına sizleri birebir dersler ile mülakatlardan çıkan sorulara hakim olan öğretmenlerimiz ile çok kolay ve hızlı bir şekilde hazırlıyoruz. Sınavın bu ayağı oldukça adaylar için oldukça stresli. Bu stresin temelini, grup eğitim sisteminde kişilere verilen gramer bilgisinin konuşma pratiği ile desteklenmemesi oluşturuyor. Kişiler SDM dil okulun birebir özel dersler alarak karşısındaki öğretmen ile bu mülakatlara İngilizceye  %100 maruz kalarak çalıştırıyor ve başarı ile tamamlatıyoruz. Doğru hazırlık, doğru kurs, doğru öğretmen ve birebir özel ders ile sonuçlar neredeyse kesin.

İngilizce konuşabilme aynı ana dilimizi konuşmak gibi bir reflekstir. Bol pratik ve Özel ders bu sınavdan kesin sonuca en akın çalışma şeklidir. Adaylar unutmamalıdır ki karşılık sohpet şeklinde ilerleyen bu sınavda sürprizler her zaman olabilir.Peki sözlü mülakat sırasında çıkabilecek sorular hangileri?

Can you introduce yourself?

How do you cope with stress?

Bu soru oldukça önemli. Sadece İngilizce bilginizi değil aynı zamanda problem çözme yeteneğinizi ve kriz yönetiminizi de sorgular. Özgüven ve doğru kelimeler çok önemli.

What is the biggest responsibility of a flight attendant, in your opinion?

Aynı zamanda bu sektöre ilginizi ölçen önemli bir soru daha.

Are you familiar with basic first aid techniques?

How would you communicate this message to a passenger?

Do you have any siblings?

Why did you choose Turkish Airlines?

What is your biggest achievement?

How does your educational background align with the requirements of this position?

What can you tell me about Turkish Airlines?

Do you consider yourself a team player?

What’s the most significant challenge you’ve encountered with a supervisor, and how did you address it?

How do you manage the balance between work and life?

Gibi çok sayıda örnek bulunmakta.

SDM dil okulunda size birebir özel ders için tasarlanmış kapsül sınıflarda, bu sınavın tüm stratejilerine ve sorularına özel ilgi ile çalıştırıyoruz. Tüm bunlar veçok daha fazlası için doğru eğitimi nereden ve nasıl almalıyız?SDM Dil Okulu’nda öğrencilerimizi birebir eğitim sistemiyle, tamamen yabancı hocalar eşliğinde, kişiye özel kapsül sınıflarımızda İngilizce’ye maruz bırakıyoruz. Bu kişiselleştirilmiş eğitim sistemi sayesinde öğrencimizi, hedefine en kısa sürede en verimli şekilde ulaştırıyoruz. Sizlerin de önünde İngilizce bir iş görüşmesi varsa ve bu iş görüşmesinin en verimli şekilde sonuçlanmasını istiyorsanız, tamamen size özel programlarımız, uzman kadromuz ve alanında profesyonel öğretmenlerimiz ile birlikte, sizleri de SDM Dil Okulu’na bekliyoruz!

Ayrıntılı bilgi için; https://sdm.com.tr/
Instagram – 
@sdmdilokulu
Youtube – 
@sdmdilokulu

Scroll to Top