HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

THY Kabin Memurluğu İngilizce Sınavına Hazırlık Kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

THY kabin memurluğu, kariyer açısından çok kuvvetli ama İngilizce açısından rekabetin çok yoğun olduğu bir pozisyon. Tüm adaylar için gerçekleştirilen İngilizce sınavı ileri düzey bilgi birikimi gerektiriyor ve hazırlık süreci de pek kolay sayılmaz. Bunun başlıca sebepleri  havacılık sektöründe, sektörel dil bilgisinin önemi. Sadece etkileyici iletişim becerileri ve jargona hakimiyet yeterli olmayabiliyor. Kişiler stratejik açıdan bu programlara hakim kurslardan THY Kabin Memurluğu Sınavına Hazırlık Kursu programları alıyor ve aldıkları özel dersler ile çok hızlı bu sınavın stratejileri üzerine odaklanıyorlar

Bu prestijli sınava hazırlanmadan önce ülkemizde kabin memuru olabilmek adına mevzuat kapsamında hangi asgari gereklilikler aşağıda yer alıyor bunları inceleyelim:

Türk Hava Yolları resmi internet sitesinde bulunan kabin memuru adaylarının doldurması gereken form içeriği aşağıdaki gibidir.
• T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.)
• 01/01/1988 ile 31/12/1997 tarihleri arasında doğmuş olmak
• En az lise mezunu olmak
• İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.)
• Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak
Sağlık ve Fiziki Koşullar
• 160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*,
• Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir. THY A.O., SHGM yetkili hastaneden alınmış olumlu rapor olsa bile kendi iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkikler isteyerek veya ek sağlık koşullarına bağlı olarak adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir.)
• THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak,
• Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.
Adaylarımızın Dikkatine!
• Daha önceki Kabin Memuru alım süreçlerimizde boy ölçümü aşamasında elenen, dövme kontrolü aşamasında vücudunda bulunan dövme ile ilgili doğru beyanda bulunmadığı tespit edilen,
• THY A.O.’dan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen adaylar ilanımıza başvuru yapamayacaklardır.

THY Kabin Memurluğu İngilizce Sınav İçeriği Nedir?

THY’de hosteslik yapmak istiyorsanız bu sınavdan başarı kazanmanız en önemli şartlar arasında. Peki bu sınavın aşamaları nasıl? İlk önce THY online Kabin Memurluğu Sınavı geliyor.

THY Online İngilizce Sınavı

THY online İngilizce sınavında adayların genel İngilizce bilgisi ölçülüyor. Bu sınavda adaylar 50 soruyu 60 dakikada tamamlamak ile sorumlular. Bu ilk bölüm kişilerin biraz daha gramer bilgilerini gösterdikleri genel bir sınav olarak düşünülebilir. Sınav içeriği kolay gelse de tüm adaylar THY Kabin Memurluğu İngilizce Sınavlarının tamamında süreye ve bu sürede yanıtlanması gereken soru sayısına çok dikkat etmelidir

SDM dil okulu olarak sizleri sınavın THY online İngilizce kısmına, boşluk doldurma, paragraf çözme ve dinleme gibi çıkmış ve çıkabilecek tüm soru tiplerine özel alıştırmalarla hazırlıyoruz . Görece kısa süren bu sınava her dönem 50 binden fazla aday başvuruyor. THY online İngilizce kısmına her dönem yaklaşık 50.000 kişi başvuruyor. Adaylar genellikle 2. Kısma daha önem verseler de bu kısımda yapılabilecek 1 küçük hata bile sürecinizi sekteye uğratabilir.

Online İngilizce sınavına başlamadan önce size “mock test” adı verilen sınavın arayüzünün doğru çalışıp çalışmadığını test eden bir test gerçekleştirilecek. Bunu sınav öncesi küçük bir alıştırma olarak düşünebilirsiniz.

THY Kabin Memurluğu İngilizce Mülakat Aşaması

THY’nin adayları için uyguladığı sınavların ikinci ayağı ise online ya da yüz yüze olacak şekilde gerçekleşen mülakat aşamasıdır. Bu mülakatta adaylar tek tek sınava tabi tutulur. Sınav tamamen İngilizce gerçekleştirilir ve kendinizi çok iyi bir İngilizce ile ifade etmeniz beklenir. Tabi havacılığa olan ilginizden bahsetmek size önemli bir puan kazandıracaktır. SDM dil okulu olarak THY Kabin Memurluğu İngilizce Mülakat Aşamasına sizleri birebir dersler ile mülakatlardan çıkan sorulara hakim olan öğretmenlerimiz ile çok kolay ve hızlı bir şekilde hazırlıyoruz. Sınavın bu ayağı oldukça stresli. Bu stresin temelini, grup eğitim sisteminde kişilere verilen gramer bilgisinin konuşma pratiği ile desteklenmemesi oluşturuyor. Kişiler SDM dil okulun birebir özel dersler alarak karşısındaki öğretmen ile bu mülakatlara İngilizceye  %100 maruz kalarak çalıştırıyor ve başarı ile tamamlatıyoruz. Doğru hazırlık, doğru kurs, doğru öğretmen ve birebir özel ders ile sonuçlar neredeyse kesin.

THY Kabin Memurluğu Sınavına Hazırlanırken Adaylar Hangi Seviyede Olmalı?

Kişilerin sadece gramer anlamında bir seviyede olmaları yeterli olmadığı için tüm dilin yeteneklerinde B1-B2 arasında diyebiliriz. Ancak maalesef yeterli İngilizce, pozisyon için rekabet eden binlerce insan olması nedeniyle yeterli kalmayabilir. Yeterli seviyesi olan değil iyi seviyede olan adaylar tercih edilecektir. Her aşamanın çalışılması, tüm stratejilere, sizi öne geçirecek noktalara hakim olmak çok değerli.

Scroll to Top