HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İş görüşmeleri için ‘’ingilizce kalıplar’’

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

İngilizce konuşabilmenin farklı alanlardaki faydaları elbette saymakla bitmez. Fakat bu listede en önemli alan olarak ‘’iş görüşmeleri’’ni işaretleyebiliriz. İngilizce biliyor olmak, iş görüşmelerinde küresel rekabet ortamında başarıya giden yolda çok kritik bir rol oynar. Uluslararası iş ortamında etkili iletişim kurabilmenin temel taşı olan İngilizce, pek çok şirkette çalışma fırsatlarına erişimi kolaylaştırır ve global projelerde rol edinmenizi sağlar. İngilizce konuşmak, iş görüşmelerinde kendinizi ifade edebilme yeteneğinizi güçlendirir ve işverenlerin sizlerin iletişim yeteneğinizi doğrudan görebilmelerine olanak sunar. Bu nedenle, iş görüşmelerine hazırlanırken İngilizce yeteneğinizi geliştirmek ve kendinizi bu yönde güçlendirmek, kariyer hayatınız için çok önemli bir adım olacaktır.

Peki iş görüşmelerinde işverenlerin ve adayların en çok kullandığı İngilizce kalıplar nelerdir? Daha etkili bir iş görüşmesi için hangi İngilizce kalıpları bilmeliyiz? Gelin bu yazımızda ‘’İş görüşmelerinde kullanılan İngilizce Kalıplar’’ı öğrenelim!

kurumsal dil egitimi

GİRİŞ:
Etkili bir İngilizce iş görüşmesinin en önemli adımı etkili bir İngilizce giriş yapabilmektir. Örneğin;
·  “Hello, it’s a pleasure to meet you. Thank you for the opportunity to discuss my qualifications for [position] at [company].”

·  “Hi, thank you for inviting me to interview today. I’m eager to discuss how my skills and experience align with the needs of [company].”

·  “Hello, it’s great to be here. I’m looking forward to exploring how my background in [field] can benefit [company] in the role of [position].”

·  “Good [morning/afternoon], and thank you for considering my application for the [position] position. I’m enthusiastic about the opportunity to join your team.”

KENDİNİ TANITMA:

İngilizce iş görüşmelerinde kendizi ifade ederken net ve etkileyici bir biçimde konuşmak, iş görüşmenizin pozitif ilerleyebilmesi adına çok önemlidir.

“Hello, my name is [Your Name]. I have [number] years of experience in [field/industry].”

“Hi, I’m [Your Name]. I recently graduated from [University/Program] with a degree in [field].”

  • “In my previous role at [Company], I was responsible for [describe key responsibilities or achievements].”
  • “My goal is to [mention career goal or aspiration], and I believe this position aligns perfectly with my career trajectory.”
  • “Please let me know if you need any more information about my background or qualifications.”
  • “I’m excited about the opportunity to potentially join your team and contribute to [company’s name] success.”

ÇEVRESEL ETKİLEŞİM VE ÇALIŞMA ARKADAŞLARINA UYUM

İş görüşmelerinde etkili bir giriş ve kendimizi tanıtıştan sonra, çalışacağımız pozisyondaki diğer ekip arkadaşları ve çalışma ortamımızla kuracağımız uyumdan bahsetmek de sizleri iş görüşmenizde ileriye taşıyacak bir konudur.
 ·  I have experience working in multicultural environments and value diversity in perspectives.

·  Building rapport with clients/customers is something I prioritize, as it fosters long-lasting relationships.
·  I appreciate a collaborative work environment where ideas are openly exchanged and considered.

TEŞEKKÜR VE KAPANIŞ:

İngilizce iş görüşmenizin sonuna geldiniz, şimdi yapmanız gereken tek şey etkileyici bir kapanışla sohbeti sonlandırmak olacaktır.

·  “Thank you for considering my application. I look forward to discussing how my background and skills can benefit [company].”

·  “Please let me know if you need any more information about my background or qualifications.”

·  “I’m excited about the opportunity to potentially join your team and contribute to [company’s name] success.”

İş görüşmelerinde İngilizce bilmenin öneminden ve İngilizce iş görüşmelerinde en sık kullandığımız kalıplardan bahsettik. Peki iş görüşmelerinde İngilizce bilmek bu kadar önemli bir konuyken, doğru eğitimi nereden ve nasıl almalıyız?
SDM Dil Okulu’nda öğrencilerimizi birebir eğitim sistemiyle, tamamen yabancı hocalar eşliğinde, kişiye özel kapsül sınıflarımızda İngilizce’ye maruz bırakıyoruz. Bu kişiselleştirilmiş eğitim sistemi sayesinde öğrencimizi, hedefine en kısa sürede en verimli şekilde ulaştırıyoruz. Sizlerin de önünde İngilizce bir iş görüşmesi varsa ve bu iş görüşmesinin en verimli şekilde sonuçlanmasını istiyorsanız, tamamen size özel programlarımız, uzman kadromuz ve alanında profesyonel öğretmenlerimiz ile birlikte, sizleri de SDM Dil Okulu’na bekliyoruz!

Ayrıntılı bilgi için; https://sdm.com.tr/
Instagram – @sdmdilokulu
Youtube – @sdmdilokulu

Scroll to Top