HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

İngilizce Konuşma Kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

ingilizcenin artık varolan öneminden bahsedip sizleri sıkmayacağım.. Evet önemli.Hemde her yerde.Tüm dünya da.. Fakat önemli olduğu kadar öğreneceğimiz yer ve mekan seçimlerimizde bizleri etkilemez mi?.. Haydi gelin bunu birlikte inceleyelim..

Bizim gibi düşünen,ingilizceyi öğrenmeye ihtiyacı olan kaaç tane birey var? E birşeye talep varsa orada da icraat yok  mudur?  Ve İstanbulda dil kurslarının çoğunluk olarak bulunduğu yere bakarsak bölgesel olarak Şişli,beşiktaş ve Taksim ön plandadır.Bu bölgelerin,ulaşım açısından rahat ve daha genel çaplı bir yaşam merkezi oluşu eğitimcilerin seçicilik olarak bu yerlere yoğunlaşması vurgusunu ortaya koymaktadır. En azından böyle güçlü,gerçekten öğreten ve gerçekçi bir eğitim almak istiyorsam bu tarz kurumlara gidip zamanımı ve paramı harcıyacaksam,sonunda benimde uğraş verdiğim harcadığım şey haricide eğer bir sonuç alamayacaksam gerek maddi gerek manevi harcadığım şeylerin ne kıymeti var dimi? Bu yüzden bende Şişlideki yabancı dil kurslarını ve bunun yanısıra beşiktaş ve taksim ingilizce konuşma kurslarını  üşenmedim tek tek inceledim.

Hepsinin Hedefi Aynı”En İyi İngilizceyi Biz Öğretiyoruz” Evet Ama Hanginiz Daha Gerçekçisiniz?

Beşiktaştaki ingilizce konuşma kurslarına da gitsek taksimdeki ingilizce kurslarına da gitsek tabi ki tercihlerimizi onlardan yana kullanmalarımızı söyleyecekler.Fakat ne var ki bir taraf görsele odaklanırken bazıları sadece işitsel olarak eğitimlerine yönleniyorlar.Bundan bahsettiğim olay hocaların tahtada 10-15 kişiye aynı şeyi anlatması gibi.. Ama eğitmenin ve en başta kurumun, herkesin algısının birbirinden farklı olduğunu bilmesi gerekir.Ve bunlara küçük yaştaki bireylerimizi,kardeşlerimizi de katarsak işimiz zor.

Çünkü onlarında her insanın algılarının farklı olduğu gibi yaşlarının küçüklüğünden dolayı atiklik,çabukluk ve bu yüzden hareketliliklerinden kaynaklanan dikkat dağınıklığı mevcuttur.bu durum ise onları eğitim alırken gidecekleri yerleri seçici yapmaktadırlar.Ve bunun yanı sıra artık gelişen  teknoloji,olanaklar sayamadığımız daha nice fırsatlar bizlere aslında verilen hizmetlerin kalite standartlarının daha yüksek olma beklentisini veriyor.Bu yüzdendir ki karşımıza çıkan talepler karşısında bizde seçici davranmak zorunda kalıyoruz.

Beşiktaş,Taksim,Mecidiyeköy..  İngilizce konuşma kursu olarak bu merkezi yerlerin farkındalığı nedir ?

Bunların tek ortak noktası ve büyük avantajı merkezi yerler olmasıdır. Çünkü eğitimde zaman kaybını önlemek sizlerin daha da derslere yoğunlaşarak verimliliğinizi arttıracaktır.Bunun gibi olaylarda yolda vakit kaybetmekten kaçınmak size max fayda sağlayacaktır.Onun yanı sıra şu tez ne doğrudur ki birebir eğitimden şaşmayacaksınız.Bunu anlamak için mükemmel bir matematik bilginize veya zeki olmanıza gerek yok.10-15 kişilik sınıflarda parmak kaldırarak öğretmenizin konu anlatımının bitmesini ve sizle birebir ilgilenmesini mi bekleyeceksiniz? Bence artık parmak kaldırmak dahi kalmadı.1 dersin 40 dakika olduğunu varsayarsak ve sınıfta en az 10 kişi olduğunu düşünürsek öğretmeninizin size vereceği özel ilgi potansiyeli 4 dakikadır. Evet sadece 4 dakika.Ama birebir dil kursu eğitimi 1 ders süresi kadar hocanızla başbaşasınız. Sorularınıza anında çözüm bulup sizin konuya daha adapte olduracak ve sizi ingilizceyi daha çok sevdirecektir.İlgi göstermenizi ve ingilizce ile daha da içiçe olmanızı sağlayacaktır.Bu konuda Şişli de SDM Dil Kursu gerçekten ihtiyaçlarınıza en iyi cevabı veren bir kurumdur.

Neden mi ?

Türk hocaların yanısıra yabancı hocalarında mevcut olması yabancı dilin asıl temeli olan gramer yapısı haricinde o dili gerçek telafuzlarıyla da öğrenmenizi,konuşarak pratiğe dökmenizi,anladıklarınıza doğru ve akıcı şekilde karşılık vermenizi sağlayacaktır.Yan aktivetelerle,bilgisayar destekli öğretim metoduyla konuşma,yazma,okuma ve dinleme gibi 4 ana faktöre değinerek sizin ingilizce öğrenmek ve ingilizce konuşmak gibi metodlarınızda daha aktif olmanızı sağlayacaktır.

Sizlerde SDM Dil Kursu ile kısa zamanda ihtiyaçlarınızı gidererek hedeflerinize en iyi şekilde ulaşacaksınız..

Scroll to Top