HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Almanca Öğrenmenin Faydaları

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Das Land der Dichter und Denker”  – Şairlerin ve düşünürlerin diyarı

Alman şirketler küresel pazarda uzun yıllardır pazar lideri konumunda. Bazı ekonomistler için Almanya, Avrupa’nın Silikon Vadisi olarak görülüyor. Türkiye’nin uzun yıllardır ticari açıdan en kuvvetli partneri konumunda olan bu ülke ile gerçekleştirilecek kurumsal ya da turizm ortaklıkları, şirketlerin çalışanları için oldukça güven verici ve maddi açıdan kuvvetli bir kariyer anlamına geliyor. Yani Almanca ile, Adidas , Siemens, Volkswagen ve Lufthansa gibi global şirketlerin Almanya merkezleri bile kariyer hedefiniz için hayal değil.

Dil yapısı, dilin bilimsel değeri ve dilin edebi önemi konularında da Almanca öğrenmek kişiye çok yönlü bir dünya görüşü kazandırıyor. Rusça ya da Çince gibi yeni bir alfabe öğrenme zorunluluğunuz bulunmamakta. Bizdeki alfabeye sadece birkaç yeni ses eklemek yeterlidir. Bu dilde kelimeler çoğunlukla aynı Türkçedeki gibi yazıldığı gibi okunur. Gırtlak ve geniz yapısı Türk diline oldukça yakındır. Bunlara ek olarak Almanca dünya üzerinden en yaygın kullanılan bilimsel diller arasındadır. Alman bilim insanlarının bilim dünyasını, hatta tüm dünyayı değiştirdiğini düşünürsek bu dilin uluslararası değeri, tüm bilimsel kitaplarda bolca geçen Almanca kelimelerle de kanıtlanmaktadır. Almanca Rönesans döneminde de sanatın yayılmasını sağlayan en öncelikli dillerdendir. Tüm edebi, sanatsal ve bilimsel metinleri bu kadar köklü bir tarih ile birleştirerek orijinal dilinden okuyabilmek çok büyük bir ayrıcalıktır.

Almanca uzun yıllardır Türkiye’deki tüm dil okulları için en önemli ya da en önemli ikinci dil olarak değer görmektedir. Bunun sebeplerinden biri, Almancanın Avrupa Birliği’nde en çok konuşulan dil olmasıdır. Almanca yüz milyondan fazla kişinin anadilidir.

Almanya’daki eğitim standartlarının ve kalitesinin dünya sıralamasındaki yeri tartışmasız çok uzun yıllardır en yüksek seviyededir. Tüm dünyada uzun yıllardır en popüler eğitim destinasyonu olarak ilk 5 de Almanya. Eğitim sırasında öğrencileri sosyal ve kültürel anlamda oldukça besleyen bu ülke aynı zaman mezunlarına da çok değer veriyor.

Almanca ile yeni hayaller kazanmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Scroll to Top