HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ SINAVI

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Nedir?
Almanca Aile Birleşimi Sınavı, ailenin bir üyesinin Almanya’da yaşayan diğer bir aile üyesinin yanına yerleşebilmesi için tabi tutulduğu sınavdır. Başvuru süreci ve gereklilikler genellikle Alman göç yasalarına tabidir ve detayları Federal Göç ve Mülteciler Dairesi (BAMF – Bundesamt für Migration und Flüchtlinge) tarafından belirlenir.

Almanca Aile Birleşim Sınavı Hangi Seviyede Bir Sınavdır?
Almanya’da aile birleşimi için gereken Almanca dil seviyesi, başvuru sahibinin statüsüne göre değişebilir:

  1. Aile birleşimi için eş veya Alman vatandaşı ile evlilik: Genellikle A1 seviyesinde Almanca yeterliliği istenir. A1 seviyesi, temel Almanca anlama ve iletişim kurma becerilerini kapsar.
  2. Aile birleşimi için diğer aile üyeleri (örneğin, çocuklar): Burada genellikle dil yeterliliği şartı aranmaz, ancak pratikte Almanca bilmenin yararı olabilir.

Almanca Aile Birleşimi Sınavı Başvuru Süreci
·  Başvuru: Başvuru sahibinin gerekli belgeleri tamamlaması ve başvuruyu göçmenlik dairesine (BAMF – Bundesamt für Migration und Flüchtlinge) iletmek.

·  Değerlendirme: Başvurunun incelenmesi, gerekli belgelerin doğruluğunun kontrol edilmesi ve başvuru sahibinin şartlarına uygunluğunun değerlendirilmesi.

·  Mülakat: Bazı durumlarda, başvuru sahibi veya aile üyeleriyle mülakat yapılabilir. Mülakat, Almanca dil yeterliliğini ve aile bağlarını doğrulamayı amaçlar.

·  Karar: BAMF tarafından başvurunun kabul edilip edilmeyeceğine karar verilir. Kabul edilmesi durumunda, aile birleşimi izni verilir.

Almanca Aile Birleşimi Sınavı’na Nasıl Hazırlanılmalı?
Almanca Aile Birleşim Sınavı bir tür mülakat süreci olduğu için bu sınava birebir özel ders sistemi ile çalışmanız yapabileceğiniz en stratejik hamle olacaktır. Birebir özel ders ile eksiklerinizin ne olduğunu derslerinizle paralel olacak şekilde keşfedecek, mülakatta karşılaşabileceğiniz soru tiplerine en taktiksel şekilde hazırlanacak ve süreci en kısa sürede bitirmeyi başaracaksınız. Almanca Aile Birleşim Sınavı hazırlık sürecinde yapmanız gereken, A1 ve A2 seviyesi gramer kurallarına, kelimelerine hakim olmak ve bildiğiniz kurallar ve kelimeler doğrultusunda kendinizi rahatlıkla ifade edebilmektir.

SDM Dil Okulu Aile Birleşim Sınavı Hazırlık Süreci
SDM Dil Okulu olarak, Almanca Aile Birleşimi Sınavına katılacak öğrencilerimizi, tamamen kendilerine özel tasarlanacak birebir eğitim sistemi, kendi müsaitliklerine göre ayarlanacak ders programı, alanında profesyonel ve yabancı öğretmenlerimiz, süreç boyunca tüm desteklerini öğrencilerimize hissettirecek uzman kadromuz ile en kısa sürede, en verimli şekilde hazırlıyoruz. Bu profesyonel sistem sayesinde öğrencilerimiz, süreç boyunca geride hiçbir eksik bırakmadan hedefe ilerliyor ve sınav anında hiçbir eksiklerinin kalmaması ve tüm sürece hakim olmalarının verdiği güvenle mülakatı başarıyla tamamlıyor.
Sizler de, en kısa sürede en verimli şekilde Almanca Aile Birleşimi Sınavı’na hazırlanıp, sınavı başarıyla tamamlamak istemez misiniz? O halde bizlerle iletişime geçin, eğitim uzmanlarımız tüm sorularınızı yanıtlasın!

Ayrıntılı bilgi için; https://sdm.com.tr/
Instagram – @sdmdilokulu
Youtube – @sdmdilokulu

SDM DİL KURSU  olarak hizmet verilen bölgeler 

Şişli Bölgesi

19 Mayıs, Bozkurt, Cumhuriyet, Duatepe, Esentepe, Ergenekon, Feriköy, Fulya, Gülbahar, Halaskargazi, Halide Edip Adıvar, Halil Rıfat Paşa, Harbiye, İnönü, İzzetpaşa, Kaptanpaşa, Kuştepe, Maslak, Mecidiyeköy, Merkez, Meşrutiyet, Paşa, Teşvikiye

 Beşiktaş Bölgesi

Abbasağa, Akatlar ,Arnavutköy, Balmumcu, Bebek, Etiler, Gayrettepe, Konaklar, Kuruçeşme, Kültür, Levazım, Levent, Mecidiye, Muradiye, Nisbetiye, Ortaköy Yıldız

 Kadıköy Bölgesi

Moda, Suadiye, Bostancı, Caddebostan, Fenerbahçe, Göztepe, Kozyatağı, Acıbadem, Feneryolu

 Bakırköy Bölgesi

Ataköy, Florya, Yeşilköy, Yeşilyurt, Kartaltepe, Basınköy, Cevizlik, Zeytinlik, Osmaniye, Zuhuratbaba

 Üsküdar Bölgesi

Altunizade, Çengelköy, Kısıklı, Kuzguncuk, Kandilli, Salacak, Bulgurlu

 Beyoğlu Bölgesi

Cihangir, Taksim, Galata, Karaköy, Kasımpaşa, Şişhane

Ataşehir Bölgesi

İçerenköy, Küçükbakkalköy, Kayışdağı, Barbaros, Yenişehir, İnönü

 Fatih Bölgesi

Sultanahmet, Laleli, Fındıkzade, Aksaray, Cerrahpaşa, Balat, Kumkapı

 Kartal Bölgesi

Soğanlık, Yakacık, Uğurmumcu, Esentepe, Çarşı

Maltepe Bölgesi

Altayçeşme, İdealtepe, Küçükyalı, Feyzullah, Bağlarbaşı, Girne, Yalı, Cevizli, Fındıklı, Başıbüyük

Bahçelievler Bölgesi

Yenibosna, Şirinevler, Kocasinan, Soğanlı, Hürriyet, Zafer, Bahçelievler Merkez, Çobançeşme, Siyavuşpaşa, Yayla

 Sarıyer Bölgesi

Tarabya, Zekeriyaköy, İstinye, Maslak, Emirgan, Yeniköy, Rumelifeneri, Baltalimanı, Sarıyer Merkez, Reşitpaşa

Eyüpsultan Bölgesi

Alibeyköy, Göktürk, Kemerburgaz, Rami, Eyüp Merkez, Akşemsettin, Yeşilpınar, Nişanca, Defterdar, İslambey

Bayrampaşa Bölgesi

Muratpaşa, Kartaltepe, Altıntepsi, Yıldırım, Vatan, Terazidere, İsmetpaşa

 Zeytinburnu Bölgesi

Kazlıçeşme, Maltepe, Telsiz, Çırpıcı, Beştelsiz, Gökalp, Seyitnizam, Merkezefendi, Sümer, Veliefendi

Scroll to Top