HEMEN TIKLA ARA
0 212 233 09 99
ÜCRETSİZ WHATSAPP
BİLGİ HATTI

Aile Birleşimi Kursu

SDM Dil Okulu Seviye Tespit Sınavları İngilizce Almanca İspanyolca Fransızca Çince İtalyanca Rusça Yunanca Portekizce Farsça Arapça Türkçe

 

 

Aile birleşimi kursu, Almanya’da yaşayan ya da oturum hakkına sahip birisiyle evli olan her Türk vatandaşının Aile Birleşimi A1 Almanca Sınavına hazırlık için alması gereken bir eğitimdir. Kişiler, Aile Birleşimi vizesi ile Almanya’ya gidebilir. Bununla birlikte eşle aile birleşimi yapılabildiği gibi, çocuklar da ailelerinin yanına yerleşebilmek için aile birleşimi vizesi almak zorundadır. Ancak aile birleşimini gerçekleştirebilmek için Alman Hükümeti bazı şartlar aramaktadır ki Aile Birleşimi A1 Almanca Sınavı bunlardan biridir. Aile Birleşimi Kursu sınava en iyi şekilde hazırlanmanızı sağlayacaktır.

 

Uyum ve Entegrasyon Yasası

Aile Birleşimi A1 Almanca sınavının temel amacı kişilerin Almanya’daki yaşama çok daha kolay uyum sağlamalarına yardımcı olmaktır. Bu nedenle de Alman Konsolosluğu’nun aile birleşimi vizesi şartı olan Almanca dil yeterlilik sınavını geçmek zorundadırlar. Aile üyelerinin Almanya’da yaşamasına karşın yabancı dil bilgisi az ya da hiç olmayanlar, bu sınava Aile Birleşimi kursu ile rahatça hazırlanabilir. Burada altı çizilmesi gereken husus, sınavın düşünüldüğü kadar kolay olmadığıdır. Sınav çerçevesinde ev, sokak ya da iş yeri ortamlarında veya herhangi bir sağlık başvurusu ya da adres gibi ulaşım bilgilerinizi Almanca olarak doğru bir biçimde aktarmanız beklenir. Birtakım basit Almanca cümlelerin yanı sıra konuşulanları anlamak ve doğru cevap vermek de sınavdaki başarınızı etkileyecektir. Bu da sınava Almanca diline hakim ya da ana dili Almanca olan bir eğitmenle hazırlanmanız anlamına gelmektedir. Aile Birleşimi Kursu programı, alanında uzman eğitmenler tarafından Aile Birleşimi A1 Almanca Sınavı kapsamında hazırlanmaktadır. Deneyimli eğitmen kadrosu ve düzenli çalışma programı ile en kısa sürede hedeflerinize ulaşabilir ve sınavınızı başarıyla geçebilirsiniz.

 

Aile birleşimi A1 Almanca sınavı genellikle ayda bir kez yapılmaktadır. Bununla birlikte yoğunluğa göre ay içerisinde 2 ya da 3 kez de düzenlenebilmektedir. Sınavda 100 üzerinden en az 60 puan alma zorunluluğu vardır. Sınavda başarılı olamayan adaylar bir hafta sonra tekrar sınava girebilirler. Sınav sayısı konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Aile Birleşimi kursu, Almanca dil bilgisinin yanı sıra günlük dilde sıklıkla kullanılan ifadelerin öğrenilmesi ve pratik yapılması açısından da son derece önemlidir. Böylece sınavda karşınıza çıkacak olan kendinizi tanıtma, eğitim bilgisi ya da iş deneyimleri, adres ya da birtakım bilgilere ulaşmak için sormanız gereken soruları çok daha hızlı bir şekilde öğrenmeniz sağlanacaktır.

 

Aile birleşimi sınavına kendiniz başvuruda bulanabilirsiniz. Sınava başvurmadan önce aile birleşimi kursu ile eksiklerinizi tamamlayabilir ve kısa süre içerisinde vize işlemlerinize başlayabilirsiniz.

 

Scroll to Top